IT Danışmanlığı

IT Danışmanlığı

İngilizce Açılımı ; ” Information Technologies Consulting ” Olarak Bilinen Bilgi Teknojileri Danışmanlığı (IT Danışmanlığı) Kurumların hedeflerine ulaşırken bilgi teknolojileri altyapılarını daha etkin ve efektif olarak kullanabilmeleri için, IT strateji ve yatırımlarının uygulanmasına ve belirlenmesine katkı sağlamaları olarak özetlenebileceği gibi daha net ifade ile ; firmaların ,kurumların,kuruluşların veya organizasyonların en yeni bilgi teknolojilerini kullanarak bilgi işlem ortamlarının planlanması, yapılandırılması ve yönetimi ile ilgili olarak her konuda destek vermek ve gerekli yönlendirmeleri yapmaktır.Ayrıca yapılan yönlendirmelerin sonuçlarını takip ederek gelişen ve değişen yapıya en iyi çözümleri üretmektir.Ve nışmanlık hizmetinin en yüksek ilen dakalitede olması hedeflerin başında gelir…!

Firmamız MCITP (Microsoft Certified Information Technology Professional) , MCSE:S:M (Microsoft Certified System Engineer), MCDBA (Microsoft Certified Database Administrator) Sertifikalarına sahip Bilgisayar Mühendisliği , Sistem Mühendisliği , Sistem Destek Uzmanlığı gibi ünvanlara sahip profosyonel personele sahiptir.Kaliteli hizmetin kaliteli personelden geçtiğine inancımızı ve çalışma arkadaşlarımızın yeterliliğini sizinle paylaşıyoruz.Bu konuda paylaşımımızın size değer katacağını düşünüyoruz…!

IT Danışmanlığı Hizmetimiz ile Gerek ERP, CRM, Mobil Uygulamalar vb. yeni kavram ve uygulamaları, gerekse Ticari Paketler gibi bilinen uygulamaları sürekli olarak takip ederek, şirketlerin hangi birimlerinde, hangi uygulamalara, ne zaman ihtiyaçları olduğuna dair öneri ve raporları çıkartmak için yapılan çalışmaları içerir. Yazılım ve Donanım danışmanlığı ise, işletmenin ihtiyaç duyduğu uygulamalarla beraber çalışması gereken donanım ve alt yapının saptanması ve tasarımı çalışmalarını içermektedir. Her iki konuda da danışmanlık Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) ve Yatırım Geri Dönüş ROI ortaya koyarak seçim kararına destek olunarak verilmektedir…!

IT Danışmanlığın diğer seçeneklerinden biri ise Altyapı danışmanlığı ile hedeflenen amaçtır , şirketlerdeki bilgi sistemleri altyapısının düzgün ve gerektiği şekilde çalışmasını temin etmektir. Bu hedefe ulaşmak için, şirketin günlük ve gelecekteki olası bilgi sistemleri ihtiyaçları sürekli olarak takip edilerek, ortaya çıkması mümkün darboğazların önceden saptanması ve çözüme yönelik çeşitli önerilerin ortaya konulmasıyla bilgi sistemlerinin şirketlere sağladığı verimliliğin sürekliliği sağlanır.

Sonuç Olarak ; Danışmanlarımızın farklı alanlarda elde ettikleri tecrübeleri bu yapının içine katarak verilen hizmetin en yüksek kalitede olması hedeflenmektedir. Vizyonumuz, bilgi teknolojilerinin getirdiği tüm avantajları müşterilerimize fayda olarak sunmaktır.
Özetle Firmamızın verdiği profesyonel hizmetler ile müşterilerimizin en yeni bilgi teknolojilerini kullanarak, iş süreçlerini hızlandırılması ve verimliliklerinin arttırılması hedeflenmektedir diyebiliriz…!